Gaziosmanpaşa Sosyal Koruma Masası, Türkiye Aile Planlaması Vakfı (TAPV) , Gaziosmanpaşa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü (SHM) işbirliğiyle ve  mülteci ve yerel halktan kadınların katılımıyla üreme sağlığı hakkında bilgilendirme çalışması düzenlendi.

Gaziosmanpaşa Kültür Merkezinde düzenlenen programın amacı; özellikle mülteci kadınların kadın sağlık sorunları ve önleyici müdahaleler hakkında bilinçlendirilmesine katkı sağlanmasıdır. WALD uzman psikologları ve TAPV uzmanları eşliğinde düzenlenen seminerde; kadınlara, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve menopoz gibi spesifik kadın sağlığı sorunları üzerine bilgiler verildi. Interaktif bir şekilde katılımcıların soruları ve paylaşımlarıyla devam eden seminer, diğer seanslarda, Üreme Organları ve Gebelik, Temizlik ve Beslenme, Güvenli Annelik, Gebeliği Önleyici Yöntemler ve Cinsel Eğitim gibi konularla devam etti.

Seminerin sonunda, katılımcı kadınlar Gaziosmanpaşa Sosyal Koruma Masasında gerçekleştirilen olan odak grup toplantısına davet edildi. Katılımcılar bu gibi seminerlerin farkındalıklarının artmasına katkı sağladığını ifade ederek, teşekkürlerini sundular.