Her yıl binlerce kişiyi sanatla buluşturan Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı kültür sanat kurslarında eğitimler, Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan KÜLTÜR-SEM tarafından ‘çocuk ve yetişkin’ olmak üzere iki farklı kategoride, 23 farklı branşta, ücretsiz olarak verildi. Mayıs 2019’da sona eren Kültür Sanat Kursları sonunda katılımcılar, MEB onaylı sertifika almaya hak kazandılar. Katılımın ücretsiz olduğu MEB onaylı kültür sanat kurslarında, 8-13 yaş aralığındaki çocuklar “İngilizce, matematik, resim, bağlama, halk oyunları, bale, modern dans, yaratıcı drama, tiyatro, keman, piyano, gitar, robotik eğitim” branşlarında eğitim aldı. 

WALD olarak, UNHCR ile birlikte yürüttüğümüz Sosyal Koruma Projesi kapsamında, Sosyal Koruma Masalarımız aracılığı ile mülteci ve yerel halktan çocukların da bu kurslara yönlendirmelerini yaparak hem sosyal uyumun güçlenmesine, hem de toplum temelli korumaya katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ile görüşmeler yaparak 8 ile 13 yaş arası mülteci çocuklarımızın da bu kurslara katılımı sağlandı.

Sosyal Koruma Masalarımıza başvuran çocuklardan 13 yaşındaki Mısırlı Esraa da resim yapmayı çok seven ve bu kurslara yönlendirdiğimiz çocuklarımızdan biri ve Esraa’nın yaptığı harika resimler ofisimizin duvarlarını süslüyor.