WALD Sancaktepe Sosyal Koruma Masası ve Sancaktepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü işbirliği ile Sancaktepe ve Pendik ilçelerinde ikamet eden mülteci ve yerel halktan çocuklarla “Çamur Atölyesi” etkinliği düzenlendi.

Seramik sanatçısı Ezgi Yasemin’in eşliğinde düzenlenen etkinlikte, çocukların iç dünyalarını ve baskıladıkları duygularını çamur gibi doğadan gelen bir malzemeyi kullanarak üç boyutlu bir şekilde somutlaştırmalarını, bunu yaparken motor becerilerini kullanabilmelerini ve beden ile zihnin aynı anda çalışmasıyla çocukların hayal güçlerini ortaya çıkarmalarını amaçlamaktayız.

Çocukların kendini tanıtması ile başlayan etkinlikte, çocuklara kil çamur malzemeleri tanıtılmasının ardından Sosyal Koruma Projesi’nde görev yapan psikolog ve tercümanlar eşliğinde, çocuklardan çamurla hayal dünyalarındaki harika tasarımları oluşturmaları istendi. Bu eğlenceli ve rahatlatıcı etkinliğin sonunda, çocuklar hayal güçleriyle birlikte ortaya çıkardıkları nesneleri, keyif aldıkları bu atölye çalışmasının bir anısı olarak kendileri için aldılar.