Birleşmiş Milletler 1954 yılında 20 Kasım tarihini, çocukların refahını arttırmak, uluslararası birliktelik oluşturmak amacıyla “Dünya Çocuk Günü” olarak kabul etmiştir. Bu anlamlı günde, WALD Sancaktepe Sosyal Koruma Masası mülteci ve ev sahibi topluluktan çocuklar ile film izleme etkinliği gerçekleştirildi.

Toplamda 90 çocuğun katılım sağladığı etkinliğin amacı, çocukların sosyal uyumlarının ve arkadaşlık ilişkilerinin güçlendirilmesi, farklılıklara saygı duymayı öğrenmeleri, birlikte yapılan aktivitelerle ortak hareket etme bilincini kazanmalarıdır. Bu sebeple etkinliğe, tüm toplulukların bir arada katılmaları ve ortaklaşa film izlemeleri sağlanarak, filmin hem öncesinde hem de sonrasında birbirleri ile konuşma ve kaynaşmalarına olanak sağlayacak bir ortam hazırlandı. Etkinlik öncesinde, WALD Çalışanları tarafından günün anlam ve önemine istinaden konuşmalar yapılarak,  çocuklara verilen rengârenk balonları dünya barışı için gökyüzüne bırakmaları istendi.  Balonların uçurulmasının ardından çocuklar patlamış mısır eşliğinde kendileri için seçilen ödüllü animasyon filmini izlemek üzere salondaki yerlerini aldılar. Müzisyen olma hayali kuran ve hayali uğruna tüm zorluklarla mücadele ederek hayallerinin peşinden giden bir çocuğun yaşam hikâyesini anlatan filmin seçilmesinin nedeni, çocukların kendi hayallerinin peşinden gitmeleri konusunda onları cesaretlendirmektir.

Etkinlik çocukların WALD Sancaktepe Sosyal Koruma Masası çalışanlarına teşekkürlerini iletmeleri, etkinliğe katılmalarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etmeleri ve bundan sonrada bu tür etkinliklerin daha sık yapılmasını istediklerini belirtmeleri ile son buldu.