Dünya Görme Günü, Görme Hakkı ve Uluslararası Körlüğü Önleme Ajansı (IAPB) tarafından, önlenebilir görme kusurları konusuna dikkat çekmek için her yıl Ekim ayının ikinci perşembe günü düzenlenen bir farkındalık günüdür. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) “VISION 2020” girişimi kapsamında desteklediği Dünya Görme Günü, herkesin kapsamlı göz

Dünya Görme Günü’nde; Beylikdüzü Belediyesi, özel bir göz hastanesi ve gözlük firması işbirliği ile bugüne özel bir etkinlik düzenledi. Çocuklara ücretsiz göz muayenelerinin yapıldığı, gözlük dağıtımının yapıldığı etkinlikte, çocukların hastane fobisini engellemek amacıyla çeşitli gösteriler ve eğlenceli aktiviteler düzenlendi. WALD Beylikdüzü Sosyal Koruma Masası danışanlarından göz problemi olan mülteci çocukların da katıldığı etkinlikte, çocuklara ve ailelere göz sağlığı ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı ve çocuklarını bekleyen aileler için kokteyl düzenlendi. 

Etkinlik hakkında geri bildirim aldığımız aileler ve çocuklar, çok mutlu olduklarını belirterek, Beylikdüzü Belediyesine ve WALD'a teşekkürlerini ifade ettiler.