YEŞİL MUTABAKAT, "Daha Yeşil Bir Gelecek İçin" Kitabı Yayında

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) yayını olarak çıkarılan; iklim değişikliği ile sürdürülebilir gelecek konularında yapılan  tartışmalara ışık tutacak aynı zamanda, akademik literatüre katkı sağlayacağına inandığımız YEŞİL MUTABAKAT, "Daha Yeşil Bir Gelecek İçin”  konulu kitabımız, 28 Şubat 2023 tarihi itibari ile okurları ile buluştu.

Kitap; temel çevresel sorunları, karbon ayak izi, hava emisyonları, atık su, katı atık ve enerji tüketimi başta olmak üzere küresel boyutta bir çok başlığı ele almaktadır. Yeşil ekonomi, yeşil toplumlar ve yeşil meslekler kavramlarını benimsemek ve yaşam tarzlarına uyarlamak konusunda özellikle başta gençler olmak üzere toplumun tüm bireylerine bir yol haritası sunmayı amaçlayan eser, alanında uzman akademisyenler tarafından kaleme alındı.

Bu kıymetli eseri siz değerli okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyor, geleceğimiz için yeşil bir gelecek ve sürdürülebilir bir yaşam olması yolunda daha büyük adımların atılmasını temenni ediyoruz.