Filistin İstanbul Başkonsolosluğu’na Ziyaret

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet DUMAN ve beraberindeki heyet 23 Ocak 2023 tarihinde Filistin Başkonsolosu Hanaa ABURAMADAN’na nezaket ziyaretinde bulundu.

İkili görüşmede Gazze'deki son gelişmeleri ele alarak, İsrail'in sivil halka yönelik yürüttüğü katliam ve Filistin toprakları genelindeki politikalarını değerlendirdiler. Toplantıda ayrıca Dr. DUMAN WALD’ın yürütmüş olduğu projeleri Başkonsolos ile paylaştı. Bu projeler çerçevesinde özellikle Türkiye’de okuyan Filistinli üniversite öğrencileri için verilen burslar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak öğrencilerin bu burslardan yararlanması noktasında desteklerini istedi. Filistin’deki tüm sivil kayıplara karşı uluslararası destek sağlama ve dayanışma gösterme çabalarınında görüşüldüğü ziyarette, bölge halkının yararına uygulanabilecek olası iş birliklerinde ele alındı.

 

Başkonsolos Hanaa ABURAMADAN nazik ziyareti için Dr. DUMAN’a teşekkür ederek, günün anısına Filistin haritasının yer aldığı tabloyu takdim etti.