WALD Yönetim Kurulu Başkanı Sultangazi Belediye Başkanı ile Biraraya Geldi

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman, 22 Eylül 2020 tarihinde, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun'a makamında ziyarette bulundu. 

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen ve Sultangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Şefi  Murat Yıldırım’ında katıldığı görüşmede ikili; Sultangazi ilçesinde, Sosyal Koruma Projesi kapsamında, mülteci ve yerel halkla yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Görüşmede ayrıca; WALD olarak yürütücülüğü Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü (UNHCR) ve Sultangazi Belediyesi işbirliği ile birlikte gerçekleştireceğimiz, yerel halktan kadınlarla birlikte mülteci kadınların birlikte aynı atölyelerde üretim yapacağı ve aynı pazarlarda birbirlerine destek olarak satış yapacakları “Yenilikçi ve Girişimci Kadınların Desteklenmesi Projesi” tüm detayları ile ele alındı. 

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman; kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımlarının ve kadınların güçlendirilmesinin toplumsal açıdan çok önemli olduğunu ve WALD olarak tüm çalışmaları bu bilinçle yürüttüklerini ifade etti. Av. Abdurrahman Dursun ise, Sosyal Koruma Projesi kapsamında WALD işbirliği ile yürütülen çalışmaların özellikle; ilçede sosyal uyumun ve toplumsal barışın sağlanması açısından çok değerli olduğunu, yapılan tüm çalışmaları Sultangazi Belediyesi olarak desteklemeye devam edeceklerini belirtti.