WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman'dan 15 Temmuz Paylaşımı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman yazılı bir paylaşımda bulundu. Başkan Duman paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) olarak, Türkiye’nin çağdaşlaşmasına ve demokrasinin gelişimine katkıda bulunmak en temel misyonumuzdur. 

15 Temmuz gecesi ülkemizin istikbaline ve istiklaline göz diken darbecilerin, özellikle demokrasimizin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisine saldırması tesadüf değildir. “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.” iradesiyle oluşturulan TBMM, 15 Temmuz gecesi hain saldırılara karşı koymuş,  Türk milletinin hizmetinde olmayı sürdürmüştür. Türkiye olarak; demokrasiye olan inancımızla, hep birlikte daha güçlü ve kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

Yüce Türk milletinin darbeye karşı sergilediği birlik ve beraberliğin ışığında 15 Temmuz’u unutmuyor, unutturmuyor ve unutturmayacağız. Hain darbe girişimine karşı tek yürek olup demokrasimizi savunmak için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz."