WALD ve UNHCR’den Sultangazi Belediye Başkanına Ziyaret

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc başkanlığındaki heyet, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Göç ve mülteci politikalarının görüşüldüğü ziyarette Sosyal Koruma Projesi kapsamındaki çalışmalar değerlendirildi.

Gerçekleşen görüşmelerin ardından; (UNHCR) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, UNHCR Marmara Bölge Müdürü Av. Elif Selen Ay ve WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman ile beraber WALD’ın Sosyal Koruma Projesi kapsamında yer alan ve Sultangazi ilçesinde bulunan Sosyal Koruma Masası’nı ziyaret etti. WALD’ın Sosyal Koruma Projesi kapsamında 11 ilçede; Sultangazi, Avcılar, Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa, Kâğıthane, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe ve Ümraniye Belediyeleri’nde UNHCR ile beraber oluşturulan masalara gelen mültecilere ve yerel halka hizmet sağlanmakta ve sağlanan iş birliği çerçevesinde ilgili konularda yerel yönetim ve kurumlar arası  koordinasyona katkı sağlamakta.

Sultangazi ilçesindeki Sosyal Koruma Masası ziyaretinde mültecilerle bir araya gelen UNHCR Türkiye Temsilcisi Leclerc, belediyelerin mültecilere yönelik çabalarından ve sosyal koruma faaliyetlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. WALD’ın SKM’lerde yaptığı hizmetler hakkında da bilgi alan Leclerc, gerçekleşen çalışmalar için teşekkürlerini sundu.