WALD, UNDP ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yeni İş Birlikleri için Biraraya Geldi

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Duman ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Loisa Vinton başkanlığındaki heyet; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı Yücel Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarete ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden ve TBB’nin yeni başkanı seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, uluslararası iş birliklerine önem verdiğinin altını çizdi. WALD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Duman, yerli üretimin her zaman desteklenmesi gerektiğine vurgu yaparak uluslararası kuruluşlarla iş birliği içerisinde daha güçlü bir ülke ekonomisinin en üst seviyeye çıkarılmasına katkı sağlanması gerektiğini ifade etti.

Heyet; teknik incelemelerde bulunulmak üzere Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM) ve bölgede üretim yapan sabun üreticilerine ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyarette; Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak olan Tıbbi/Aromatik Bitkilerle demonstrasyon alanlarında sabun, losyon ve krem üretiminin nasıl gerçekleştirildiği hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu.

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton; WALD’ın yürütücülüğünde birçok farklı alanda ortaklık ve muhtemel iş birliklerinin olacağına dair olan temennisini belirtti.