WALD’dan Sancaktepe Belediyesine Ziyaret

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman, Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Gerçekleşen ziyarette, Sancaktepe Belediyesi’nin geçmişteki çalışmalarından bahseden Başkan Döğücü, özellikle kadın odaklı projeleri ve iş birlikleri hakkında bilgi verdi. Başkan Döğücü, Sancaktepe Belediyesi olarak kadın odaklı projelerin çok önemli olduğunu ve bu konu hakkında iş birliklerin devam edilmesi noktasında adımlar atmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Başkan Döğücü Kadınların iş gücüne olan katılımı, girişimciliği noktasında titizlikle ve dikkatle çalıştıklarını ifade etti.

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Duman, kadınların; siyasi, ekonomik ve sosyal hayatlarının  karar alma süreçlerinde tam ve etkin şekilde rol almasının Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda büyük önem arz ettiğini belirtti. Kadın girişimciliğin teşvik edilmesi ve kadınların karar alma mekanizmaları noktasında hassasiyetlerini dile getirdi. WALD’ın Sancaktepe ilçesinde yürüttüğü çalışmalara da değinilen ziyarette, gelecek projelerde özellikle kadın girişimciliği noktasındaki projelere ağırlık verileceğinin altı çizildi.