WALD 17. KADINLAR ŞURASINA KATILDI

Bağcılar Kadın Meclisi ev sahipliğinde düzenlenen 17. Kadınlar Günü Şurası 8 Mart 2022 tarihinde Bağcılar Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı’nda Bağcılar ilçesinde yaşayan kadınların katılımıyla gerçekleştirildi.. WALD olarak mülteci ve göçmen kadınlarla katılım sağladığımız şura, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı 'nın açılış konuşmasıyla başladı.

Başkan Çağırıcı, kadınların tarihin her aşamasında önemli noktalarda yer aldığını belirterek, 'Cumhuriyetimizin kuruluşunda da her cephede farklı görevlerde yine kadınlarımızı gördük. Nene Hatunları, Şerife Bacıları ve Halide Edipleri unutmak mümkün değil. Kadın kahramanlar denilince akla ilk gelenlerden biri de Şule Yüksel Şenler hanımefendidir. Son dönemin en iyi mücadelesini verenlerin başında geliyor.' diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Seymanur Aşkın moderatörlugunde devam eden etkinlikte, Klinik Psikolog Kübra Kabakaş, 'Pandeminin kadınlar üzerindeki psikolojik etkisi', Bağcılar Müftülüğü'nde görevli Sümeyye Akpınar da, 'sosyal sorunlara manevi çözümler' ve Prof. Dr. Emine Dingeç ise 'medeniyete ışık tutan kadınlar' konusunda sunumlar yaptılar.