VAKIF, İNSANLAR…

Vakıflar Haftası kapsamında WALD olarak düzenlediğimiz “Vakıf İnsanlar” konulu söyleyişi programı Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı’(WALD) nın Sultanahmet’te bulunan Genel Merkezi’nde 10 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

WALD Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erman Bülent TUNCER’in konuşmacı olduğu programa; WALD Mütevelli Heyet Üyeleri, BM Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro ROGRIGUEZ, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma DÖĞÜCÜ, Vakıflar Genel Müdürlüğü Temsilcileri, Birlik Vakfı Yöneticileri ve yerel Yönetim temsilcileri dinleyici olarak katılım sağladılar. 

Program açılışında davetlileri selamlayan WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DUMAN, konuşmasında vakıf medeniyetinin önemine değindi. “Bizi birbirimize bağlayan sevgi, merhamet, dayanışma, kardeşlik gibi özellikler, vakıf anlayışıyla daha da güçlenmiş, bizi bir ve beraber yapmıştır. Bu amaçlarla 1993 yılında kurulan Vakfımız sadece Türkiye’de değil dünyada da uluslararası kuruluşlar ve yerel yönetimler işbirliği ile çalışmalarını her gün daha da güçlendirerek sürdürmektedir. Toplumsal ilişkilerde yardımlaşma ve dayanışma ruhunun güçlendirilmesi ve sosyal sermayenin arttırılabilmesi için inşa edilen vakıf müesseseleri geçmişten günümüze, gündelik hayatın vazgeçilmez toplumsal kurumlarından birisi olmuştur ve olmaya da devam edecektir.”  Sözleri ile tamamladı. 

WALD Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erman Bülent TUNCER, gerçekleştirdiği “Vakıf İnsanlar” konulu söyleşisinde; asırlardır vakıfların toplum hayatında son derece etkili olduğunu ve insanlığın ihtiyaç duyduğu alanlarda çözüm sunduklarını dile getirerek vakıfların medeniyetler için ne derece önemli olduğunu vurguladı. Katılımın ve ilginin oldukça yoğun olduğu programda; vakfedilen malların kutsal olduğuna ve hiçbir şekilde israf edilmemesi gerektiğine değinen TUNCER, davetlilerle interaktif bir ortamda söyleşisini tamamladı.