Ürdünlü Öğrencilerle Buluşuyoruz: Kültürler Arasında Köprüler Kuruyoruz!

Sultangazi Kent Uyum Birimi olarak 16 Mart 2023 tarihinde Doç. Dr. Ashraf Alqudah ve Amerika’nın çeşitli üniversitelerinden Ürdün'e öğrenci değişim programıyla School for International Training (SIT) eğitim gören ABD'li Psikoloji Bölümü öğrencileri ağırlandı. Ziyaret çerçevesinde, WALD Kıdemli Saha Sorumlusu Can Yılmaz ve Psikologlar, öğrencilere WALD, UNHCR ve yerel yönetimler iş birliğinde yürütülen Sosyal Koruma Projesi faaliyetleri, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA), küresel iklim değişikliği, insan hakları, sağlık, çocukların okullaştırılması ve kadın girişimciliği başlıkları altında yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde, WALD'ın Türkiye'deki deprem felaketleri sonrasında yürüttüğü temel ihtiyaca erişim ve psikososyal destek çalışmaları ele alındı. Katılımcılarla birlikte, WALD’ın yürüttüğü faaliyetlerin önemi ve etkisi üzerine birçok değerli görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca, Doç. Dr. Ashraf Alqudah ve misafir öğrencilerin bu konulardaki fikirleri ve deneyimlerini paylaştılar.

Bu ziyaret ile kültürlerin bir araya gelerek bilgi ve deneyim paylaşımında bulunabileceği önemli bir platform oluşturuldu.