Qudra 2 Türkiye Programı Kapanış Toplantısı

WALD olarak katılım sağladığımız Qudra 2 Türkiye Projesi'nin kapanış toplantısı; Yerel Yönetim, Uluslararası Kuruluş ve Göç İdaresi Başkanlığı’nın üst düzey temsilcilerinin katılımlarıyla 10 Ağustos 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında Suriyeli mültecilere yönelik sosyal ve hukuki destek yardımlarının yanı sıra, ev sahibi toplulukların da güçlendirilmesine yönelik önemli çalışmalar yapıldığı vurgulandı.

Programda açılış konuşmalarında söz alan Qudra 2 Türkiye Ülke Koordinatörü Dagmar Blickwede, tüm paydaşlarla yapılan iş birliğinin belediyelerde farkındalık oluşturma ve belirlenen hedefe ulaşma noktasındaki önemli katkısının altını çizdi. Ayrıca projenin sadece somut yardımlarla sınırlı kalmayıp, farkındalık oluşturma, kültürel etkileşimi artırma ve sürdürülebilir çözümler sunulduğu hakkında bilgiler verdi.

Toplantı; projenin gelecekte de benzer inisiyatiflere örnek teşkil edilerek, sosyal uyumu ve dayanışmayı destekleyen bir model olarak kullanılabileceği ifade edilerek son verildi.