Milyon Kadına Mentörlük Eğitimi

TurkishWIN, mentör-menti programı “Kız Kardeşlik Ağı”, Türkiye'deki kadınları güçlendirmek için ölçeklenebilir, dijital hizmet veren küresel bir kadın platformdur. Bu bağlamda Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD), “Milyon Kadına Mentörlük” eğitiminin bir paydaşı olarak, programın ilk ekosistem toplantısına katılım sağladı.

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) ve sektör liderlerini bir dijital platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan “Milyon Kadına Mentörlük” programında WALD; kurumsal olarak mentörlük katkısı sunacak ve program sisteminde kayıtlı olan menti kadın gruba destek verecektir.

Bu bağlamda, WALD olarak katılım sağladımız Turkish Women's International Network (TurkishWIN) ve WALD’ın iş birliği toplantısı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. İş dünyasından temsilcilerin katıldığı toplantıda yeni iş birlikleri değerlendirildi. Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği (KADİGER) Üyesi Melek Yıldız, mülteci kadınların güçlendirilmesi konusunda WALD ile iş birliğinin geliştirilmesi gerekliliğinin altını çizdi.