Kültürel Buluşma

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) olarak; Gaziosmanpaşa Kent Uyum Birimi ve Bağcılar Sosyal Koruma Masası aracılığıyla, bu ilçelerde hizmet sunduğumuz danışanlara yönelik 9 Kasım 2023 tarihinde Miniatürk’e kültürel bir gezi düzenlendi. Bu etkinlikte, katılımcılara eski çağlardan günümüze Türk ve dünya kültürünü, sanatını ve mimarisini tanıma fırsatı sunularak, kültürel anlamda zenginleşmeyi ve sosyal bağların güçlendirilmesi yönünde katkı sağlandı.

Miniatürk'teki ziyaretler katılımcılar için; tarih, mimari ve kültür konularında eğitici bir deneyim sundu. Etkinlik, özellikle Türk ve mülteci kadınlar arasında olumlu bir toplumsal etki oluşturarak, mülteci kadınların topluma daha fazla entegre olmalarını sağlarken aynı zamanda kültürel bir buluşma noktası oluşturdu.

 

Yaşam kültürünü zenginleştirmeyi amaçlayan bu kültürel programda; özellikle, katılımcılarda merak uyandırma, öğrenme isteği oluşturma, sosyal bağları güçlendirme ve paylaşılan deneyimlerin bireyler arasında daha derin bir bağ oluşturmasına katkı sunulması amaçlandı.