İstanbul İl Göç İdaresi’ne Ziyaret

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD), 26 Mart 2021 tarihinde İstanbul İl Göç İdaresi Sosyal Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı'na bir ziyarette bulundu Toplantıya İstanbul İl Göç İdaresi Sosyal Uyum ve İletişim Grup Başkanı Serdar Dal, WALD Akademi Direktörü Hülya Alper, Proje Koordinatörü Nuriye HAPPANİ ve Koruma Sorumlusu Av. M. Orhan Koç katılım sağladı. Toplantıda; Akademi Direktörü Hülya Alper; WALD’ın kuruluş tarihçesi ile birlikte bugüne kadar geçen süre içerisinde yapmış olduğu çalışmaları ve gerçekleştirmiş olduğu projeler hakkında bilgi verdi.

Bu çerçevede; WALD Proje Koordinatörü Nuriye Happani ise 2017 yılında UNHCR ortaklığında başlatılan ve devam eden Sosyal Koruma, Topluluk Hareketleri ve Kayıtlı Ekonomiye Erişimde Belediyelerle İş Birliği Projesi ile ilgili sahada yürütülen (11 İlçe) çalışmaları paylaştı. Proje kapsamında mültecilere yönelik koruma çalışmalarının da ele alındığı görüşmede; Koruma Sorumlusu M. Orhan Koç sahada karşılaşılan  hassas vaka takip süreci boyutları ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

İstanbul İl Göç İdaresi Sosyal Uyum ve İletişim Grup Başkanı Serdar Dal’da; öncelikle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Göç İdaresi’nin yaptığı çalışmaları anlattı.   Toplantıda ayrıca iki kurum arasında olası iş birlikleri de ele alındı.