HİKAYELERİYLE İLHAM VEREN KADINLAR

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) olarak kurulduğumuz günden itibaren kadın ve erkeğin eşit hak ve sorumluluklara sahip olması için hayatın her alanına sirayet etmiş toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı olma kararlılığıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Cinsiyet eşitliği ve kadının güçlenmesi kavramlarının Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri açısından önemine inanıyor, tüm faaliyetlerimize ve uygulamalarımıza bu bilinci yansıtıyoruz.

Bu doğrultuda Sultangazi Sosyal Koruma Masası yerel ve mülteci danışanlarımızla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, farkındalık oluşturmak amacıyla WALD, UNCHR ve IOM işbirliğinde “Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenledik.

25-60 yaş aralığında yerel ve mülteci kadınların katılım sağladığı etkinlikte; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün önemi hakkında kadınların insan hakları konusunda farkındalığının geliştirilmesi amacıyla bilgiler paylaşıldı. “Toplumsal Cinsiyet Lensiyle Kadınların Hayat Hikayeleri” isimli grup etkinliğinde savaşın etkileri, kültürel farklılıklar ve ortak değerlerin paylaşımı konularına değinilerek kadınların hayat hikayelerine ve hayallerine yer verilmiştir.