Gaziosmanpaşa Kar Taneleri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Misafirlerini Ağırladı...

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Duman, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc başkanlığındaki heyet Kar Taneleri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne ziyarette bulundu. 

Koruma ve geçim kaynaklarına erişim politikalarının görüşüldüğü ziyarette, Sosyal Koruma Projesi kapsamındaki çalışmalar değerlendirildi. Gerçekleşen görüşmelerin ardından; (UNHCR) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, UNHCR Kıdemli Saha Müdür Yardımcısı Mohammad Fateh Alkadah  ve WALD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Duman; Gaziosmanpaşa Sosyal Koruma Masası’nı ziyaret ederek, verilen hizmetler hakkında bilgi aldılar. 

 

 

Heyet daha sonra; WALD, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve UNHCR iş birliğinde kurulan “Kar Taneleri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi” tarafından üretilen ürünlerin sergilendiği alanı ziyaret etti, Gaziosmapaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta; üretim ve ürünlerin satışları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Çalışmaları yerinde inceleyen Leclerc; ürünlerin ulusal ve uluslararası pazarlara sunulmasında kooperatifleşmenin önemine dikkat çekerek kadınların daha fazla üretim ve pazarlama imkanı bulmaları için gerekli desteği vereceklerini ve ilerleyen süreçlerde de bu desteklerin arttırılarak devam ettirilmesinin gerekliliğine vurgu yaptı.