ÇOCUKLARIN BUZ PATENİ COŞKUSU

WALD, çocukların fiziksel aktivitelerini arttırarak sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarını kazanmalarını destekleyen etkinlikler düzenlemeye devam ediyor!

Çocukların motor becerilerini geliştirmek, sporu alışkanlık haline getirmek ve özgüvenlerini artırmak amacıyla Wald, Sancaktepe Belediyesi Samandıra Kültür Merkezi Buz Pistinde buz pateni etkinliği düzenledi. Etkinlikte çocuklara buz pateni saha ve malzemeleri hakkında bilgi aktarılırken, antrenörler eşliğinde temel ve teorik eğitimler verildi. Çocuklar gruplar halinde 4 hafta boyunca buz pateni yaptılar.

Etkinlik; çocukların kendini ifade edebilme, grup içinde uyumlu hareket etme ve özgüven geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, erken yaşta uygulanan spor etkinlikleri, çocukların toplumda olumlu davranışlar kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Empati kurma ve birlikte yaşama becerilerinin gelişimine de katkıda bulunmaktadır.

Bu tür etkinliklerin, çocukların sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları kazanmalarına ve fiziksel aktivite yapmalarına fırsat oluşturmaktadır.