ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİ 

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı’nın (WALD), İstanbul Aydın Üniversitesi ve Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) ile başlattığı Çocuk Üniversitesi, Sosyal Koruma ve Akademi Projesi çocukların mezuniyet törenleri ile tamamlandı.  9 – 12 yaş arasındaki 10 çocuğun katılım sağladığı projede öğrenciler, birbirleriyle uyum içerisinde yapay zeka, arkeoloji, girişimcilik ve inovasyon başta olmak üzere farklı alanlarda eğitim aldılar. 

Çocuklar, kendilerini keşfetmek ve hayata karşı bir bakış açısı kazanmalarını sağlamada etkili olan yoga derslerine büyük bir keyifle katıldılar. Çizgi film ve animasyon derslerinde uygulamalı eğitim alan öğrenciler, güncel teknolojilerden faydalanarak öğrendikleri bilgileri hayata nasıl geçirebilecekleri konularını işledikleri yapay zeka derslerinde "görüntü işleme, tanıma, konuşma ve anlama, metinden konuşmaya, konuşmadan metne dönüşüm, doğal dil işleme, makine öğrenmesi" gibi birçok konuda deneyim kazandılar. 

WALD, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı destekleri ile eğitim alan öğrencilerin mezuniyetine şahit olan aileler de gururla çocuklarının heyecanlarına ortak oldular.