BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI’NA ZİYARET

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DUMAN, Beykoz Belediye Başkanı Murat AYDIN’a nezaket ziyaretinde bulundu. İkili görüşmede WALD olarak Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği iş birliğinde yürütülen projeler hakkında değerlendirmelerde bulunularak, önümüzdeki dönemlerde Beykoz Belediyesi iş birliğinde yapılabilecek olan yeni çalışmaların neler olabileceği konuları ele alındı.

Bu çerçevede WALD olarak, demokratik katılımcılık ilkesinden hareketle güncel ve toplumsal konulara ilişkin farkındalık geliştirmesi ve sorunların çözümüne katkıda bulunması adına WALD Genç Liderler Akademisi bünyesinde kurulmuş olan “E-Parlemento” platformunun ikincisinin, Birleşmiş Milletler Mukim Koordinatörü ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Temsilcilerinin katılımı ile Beykoz Belediyesi ve Türk-Alman Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilmesi konusu değerlendirildi.

“Gençlerin Yaşam Alanı Algısı” ve “Yeşil Gelecek için Sürdürülebilir Kent Stratejileri ve Uygulama Örnekleri” konularının tartışılacağı II. E-Parlamento Uluslararası Gençlik Oturumu’nun 11 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet DUMAN toplantı sonunda Beykoz Belediye Başkanı Murat AYDIN’a plaket takdiminde bulundu.