BENİM ANNEM BİR ÇİÇEK

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla bütün dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür. Annelerimiz; sonsuz sevgileri ile her türlü sevgisizliği merhametleri ile yenerek dünyayı şefkati ile sarmalayanlardır. Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) olarak tüm annelere sevgi ve saygılarımızı sunuyor, bu anlamlı günde, kendilerini özel hissedebilecekleri etkinlikler düzenliyoruz.

Bu kapsamda; Sancaktepe ilçesinde hizmet sunduğumuz Sosyal Koruma Masası’nda, çocuklara yönelik “Benim Annem Bir Çiçek & Anneler Günü” sosyal uyum etkinliği 12 Mayıs 2022 tarihinde Sancaktepe Belediyesi Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kolaylaştırıcılığını psikolog Gökçe Akbulut’un yaptığı  “Annemin adı, mesleği, saç rengi, göz rengi ve farklı yönleri ile annem” temalı etkinlikte önce kendi annesini tanıtarak, çocuklardan da annelerini tanıtmalarını ve annelerine karşı olan duygularını paylaşmalarını istedi.

Programın ilerleyen süreçlerinde; anne temalı şiirler okunarak çocuklardan anneleri için özel hazırlanmış olan Anneler Günü Kartı’na duygularını yansıtmaları istendi. “Annem en güzel, En temiz kalpli benim annem, İlk arkadaşım, ilk öğretmenim. İyi ki benim annemsin”  yazıları dikkat çekti. Programın sonunda; Psikolog Akbulut; hepinizin annesini tanıdığımıza göre, şimdi onlara bir armağan hazırlamaya ne dersiniz? önerisini sunarak,  çocuklara lale buketi haline gelebilen kağıtları dağıttı. Kağıtlar her çocuğun hayal dünyasında kurguladığı tasarımlara göre şekillendirilerek boyandı ve buket haline getirildi.  Programa anneleri ile birlikte katılan çocuklar; hazırladıkları resimleri annelerine hediye ederek, onlara hitaben yazdıkları mesajları okudular.

Anneler gününe özel bu etkinlikte; hayatın tüm güzelliklerine layık olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştirip, hayat boyu yol göstericimiz olan annelerimize teşekkür etmek ve çocukların bu anlamlı günde anneleri ile keyifli vakit geçirmeleri sağlandı.