BAĞCILAR BELEDİYE BAŞKANI'NA ZİYARET

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman, 11 Ocak 2022 tarihinde Bağcılar Belediye Başkanı ve aynı zamanda, WALD Mütevelli Heyet Üyesi Lokman Çağırıcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. 

Bağcılar Belediyesi işbirliği ile yürütülen Sosyal Koruma Projesi ve Daha Yeşil Bir Gelecek için Avrupa Gençlik İttifakı (Green Deal) Projesini değerlendiren ikili,  Bağcılar Belediyesi ve WALD’ın 2022 yılında planladığı etkinlikler üzerinde istişarelerde bulundular.

Bağcılar’ın en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ilçeler arasında ilk sıralarda yer almasına dikkat çeken Lokman Çağırıcı; bu çerçeve içerisinde, son derece önemli gördükleri sosyal uyum ve farklı kültürlerin bir arada barış içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla birçok çalışma ve proje yürüttüklerini ifade etti. Çağırıcı, WALD ile yerel yönetimlere yön verecek yeni projeler üzerinde konuştuklarını da sözlerine ekledi.  

WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman ise; Bağcılar ilçesinin coğrafi konum açısından da İstanbul’un sanayileşme açısından da çok önemli bir noktada yer aldığını belirterek, bunun da istihdam olanakları açısından fırsatlar oluşturduğunun önemini vurguladı. Bu çerçevede “Yeni Kent Ekonomi Modeli” kapsamında yapılacak çalışmaların altı çizildi.