WALD ve İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden “Yerel Kalkınma ve Markalaşma” İşbirliği Protokolü
WALD ve İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden “Yerel Kalkınma ve Markalaşma” İşbirliği Protokolü
  • Paylaş
WALD ve İstanbul Ticaret Üniversitesi, 13 Şubat 2017 tarihinde “Yerel Kalkınma ve Markalaşma” konularını içeren iş birliği protokolünü imzaladı.

Kuram ve uygulamayı aynı çatı altında bir araya getirerek, görüş ve deneyimlerin paylaşılmasına imkân sağlayan, çoğulcu demokrasi anlayışı ile demokrasi ve insan hakları ideallerini paylaşmak ve etkin bir yerel yönetim anlayışı yaratmak adına projeler gerçekleştiren WALD; bu alandaki çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek; 13 Şubat 2017 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi ile yerelde kalkınma ve markalaşma konularını içeren iş birliği protokolünü imzaladı.

Protokol kapsamında;

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı içerisinde yerel yönetimlere yönelik düzenlenecek olan Yüksek Lisans ve Doktora Programlarının birlikte yürütülmesi,Marka Stratejiler ve Yaratıcı Ekonomiler Stratejisi alanında AR-GE çalışmaları yapılarak, uluslararası raporların hazırlanması,Uluslararası Genç Liderler Akademisi’nin yapacağı ulusal ve uluslararası çalışmalarda, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin akademik kadrosu ve öğrenci kulüpleri ile iş birliğinin geliştirilmesi,“Yaratıcı Ekonomiler Stratejisi” alanında uluslararası bir yayın çıkarılması,Uluslararası Marka Şehirler ve Yaratıcı Ekonomiler Zirvesi ile Türkiye Yerel Yönetimler Strateji Seminerlerinin düzenlenmesi,“Girişimci Öğrenci Yetiştirme Endeksi Projesi” kapsamında, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve WALD stratejik ortaklık çerçevesinde ilerleyecek sertifikalı eğitim programlarının düzenlenmesi kararlaştırıldı.

 

Protokolün imzalanmasının ardından bir konuşma yapan WALD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Duman konuşmasında; “İstanbul Ticaret Üniversitesi ile gerçekleştirmiş olduğumuz protokolün, gençliğimiz ve ülkemiz adına oluşturacağı birlikteliğe olan inancımı bir kere daha ifade etmek istiyorum. İmzaladığımız bu protokolle özellikle yerelde ekonomik kalkınma alanın- da farkındalık yaratan çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren de konuşmasında; “Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ile yapmış olduğumuz bu protokol çerçevesinde yapacağımız çalışmalarımız, özellikle Yüksek Lisans ve Doktora alanında düzenleyeceğimiz ortak programlar, yerel yönetimler alanında örnek teşkil edecektir” sözlerine yer verdi.